top of page

Priede Tie-breakā soda Zeili un Tālbergu

Svētdien RTM Tūre pēc neliela trešdienas izbraukuma uz Pierīgas “Vēju paradīzi” - Piņķiem - beidzot ir atgriezusies mājās - Pareizajā Krastā! Šeit arī fakta neapgāžams pierādījums:Atgriezusies skaļi – ar maksimāli pieļaujamiem 52 spēlētājiem posmā. Divi ausaiņi, kuri pēc trešdienas bija ieslīguši pavasara bohēmā, tā arī palika aiz svītras un golfa bumbiņas vietā varēja dīvānā dauzīt katrs savu bumbieri, jo neviens spotu reisā labprātīgi atdot negribēja.


Aizsteidzoties notikumiem pa priekšu - vienīgie, kuri kaut ko citiem šodien “deva” bija Imants, back to back 12, Krēsliņš un Kristaps, trīs bumbas ūdenī, Tālbergs. Protams, šiem tehnāriem varam pieskaitīt arī divkārtējo Latvijas čempionu golfā Nikolaju Keņinu, kurš pēc rūpīgi aizvadīta fittinga ziemā un jaunām nūjām izskatās pēc golfera, kurš spētu pazaudēt bumbu sitot arī….. simulatora ekrānā!

Lai nu kā nebūtu, šie ir tikai sezonas pirmie metri, un tūres mediju departaments tic, ka šīs “noklīdušās avis” būs atpakaļ jau drīz, tādēļ šodienas stāsts ir par ko citu.


Ierodoties OZO reindžā kaut kur ap 10:32 (tātad ~7 min pirms starta), bija viens spēlētājs, kas “meklējās” vairāk nekā runči pavasarī. Vai viņš kaut ko nojauta, vai vienkārši neierasti pārliecinoša bravūra, bet neviens neuzdrošinājās akceptēt Mārtiņa Priedes piedāvājumu “uzdejot”. Kligins kautrīgi atteicās, Freimanis nofutbolēja jautājumu pie sava saimnieka, jo neesot tiesīgs lemt par finansiāla rakstura jautājumiem, Dašutins jau bija gabalā, bet Džims latviski nesaprot :(


Tā nu vienīgais, kas Mārtiņa piedāvājumam piekrita, bija Dāvis Nātriņš, bet kā nojauzdams potenciālas nepatikšanas, piedāvāja Mārtiņam, nevis duelēties, bet apvienot spēkus un nomizot Mārupes gurķus kopā. Un spēle(s) varēja sākties.


Startu visiem par pārsteigumu labā režīmā turēja Arvis Zeile. Iepriekšējā vakarā ģimenes pastaigas ietvaros uzsitis visnotaļ atzīstamus 96 golfa sitienus Piņķai, Arvis svētdienu sāka ar berdiju. Tas daudz ko liecina par šī spēlētāja psiholoģisko noturību. Visi zina, ka sākt ar berdiju vienmēr ir riskanti, jo Kiss of Dad, agri vai vēlu nāk atpakaļ (tētis skrien pa laukumu meklē, kur ir pazudušais dēls, lai to noskūpstītu – lasi – iešķiebtu doublu vai ko vairāk) un pieredzējušākie tūres biedri, ja ir iespēja, pirmajā bedrē berdiju ņeņem.. Tomēr Arvis ir jaunā kaluma golferis, kurš kā redzams leģendām (tāpat kā asarām) netic, bet veido tās pats.. katru spēli no jauna. Frontā tā arī noturot visus aiz sevis ar -2, Arvis diezgan brīvi kruizē pa laukumu, līdz kamēr 13. bedres izsitienā uzsit “mega fat”.


Izskatijās, ka kaut kāds tarakāns (jo kā zināms visiem IT darboņiem tādi ir) Arvja galvā sakustināja ūsas, kā rezultātā dubultais bogijs spēlē, un pilnīgi neizjusts puts pārspēlē, kas Arvim deva kārtējo otro vietu (negribējām, bet tomēr atgādinām, ka diemžēl arī iepriekšējā sezonā tūres direktors palika bez uzvarām).


Ejot Arvim (un visiem pārējiem) aiz muguras, un redzot, ka šodien ir šance, tūres galvenais tenisists Mārtiņš Prieda nolemj kāpināt spēles tempu.Izgājis ASV sporta skolu rūdījumu, kur lēnuļus un vājiniekus sakošļā un apēd bez žēlastības, Mārtiņš no tenisa ir aizguvis un pielāgojis golfam divas lietas - svingu un spēles ātrumu, jeb intensitāti. Mārtiņš faktiski visus sitienus izdara ar ¾ backswingu (tāpat kā Jon Rahm), putam negatavojas, kā saka ir-ir/nav-nav, un šodiena bija tā diena, kad Priede atkal izdomāja visus terirorizēt ar savu “run & gun” tādā intensitātē, ka rezultāts ir likumsakarīgs.


2005. gadā es beidzu spēlēt profesionālo tenisu un pievērsos golfam, jo kā zināms tenisa honorāri salīdzinot ar golfu ir tikai tāda bērna šļupstu līmenī. 2017. gadā pārtraucu, jo nezināju par šo zelta āderi “RTM”! 2020. atsāku, un 2022. sapratu, ka varu patukšot biedru kabatas, tādēļ pievienojos RTM. Tas, kas mani pārliecināja bez iepriekš minētā ir piedāvātais spēles ātrums un stils. Šodien vilkos aiz džekiem, kuri gatavojās katram savam sitienam ilgāk nekā Nadals, kurš kā zināms pims serves kārtīgi apčamda savu mantību.. divreiz.. WTF? Run & Gun.. Run & fckng GUN BABY!!”; emocionāls pēc spēles bija Mārtiņš..


Var viņu saprast, bet 78 sitieni, ko pēc fronta neviens bookmeikers pat tuvu neredzēja šo notiekam ir ļoti labs rezultāts. Un te nu mēs esam – Mārtiņš Priede - ieservē tie-breaku un šobrīd malko Dom Perignon.


Tūres joprojām "jaunajam un perspektīvajam" Kristapam Tālbergam bija visas iespējas izcīnīt savu pirmo uzvaru RTM karjerā! Taču cerības palika 18. bedrē. Kristapam derēja bogijs… Uz grīna Kristaps bija ar trešo sitienu, kas šķita pietiekami, lai noseivotu bogiju un izcīnītu uzvaru. Tomēr Viņa Augstība Zažims ir nepielūdzams. Trīs puti, kas nozīmē izlaistu uzvaru, un last chance pārspēlē. Tomēr kā saka vilciens jau bija iekustējies un to apturēt nevarēja. Pēc inerces trīs bumbas 13. bedres dīķī, nodrošināja Kristapam visnotaļ atzīstamu otro vietu un pieredzi, kuru krājot, čempiona tituls kādā no posmiem noteikti būs tikai formalitāte.


Turpinam kačāties un trešdien darba svētki JGCH.211 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page