top of page

Rookijs izrauj uzvaru Turaidā

Updated: May 13

Vismaz trīsdesmit pieci RTM biedri, līdzīgi kā nesen atvaļinātais Jelgavas mērs (M. Lasmanis), ir apliecinājums tam, ka šajā tūrē ir sanākuši īsti veči, kuri īstajā brīdī neraustās un ir gatavi "sasmērēt rokas" (ja vajag tad arī līdz elkoņiem), un padarīt darbiņu līdz galam.. un tik tiešām - Latvijai ir vajadzīgi pilsoņi, kuri seko sentēvu paražām, kas pavej: "acis darba nobijās, bet rokas darba nebijās!".


Uzreiz jāpiebilst, ka golfs Reiņa trasē, agrā pavasarī ir kaut kas vairāk nekā attalināta dalība vienkāršā domes sēdē no savas automašīnas, tādēļ īpašs prieks par tik kuplu biedru skaitu šīs sezonas vienīgajā RTM posmā Reiņa trases laukumā.


Biedru labsajūtai pirms posma tika izziņoti "Ziemas noteikumu" atvieglojumi, kas nozīmēja tiesības apčubināt savas bumbiņas biežāk nekā parasti. Tas uzreiz nesa augļus - biedri šajā posmā ir uzradījuši kopsummā visvairāk berdijus līdz šim, turklāt tas par spīti greenu "apmatojumam", kurš no tv ekrāniem nebija saredzams, bet spēlētājus dzina vieglā izmisumā.


Daudz birdie, bet arī tik pat daudz arī bogey un double-bogey. Pateicoties tam, ka šī brīža tūres kārstākais golferis - Kristaps Krištopans pēc sirsnīga Sēlijas Ķēniņa lūguma bija atsaucis savu dalību no trešdienas sacensībām, lai pildītu tiešos pienākumus, pārējiem biedriem iespēja uzvarēt tika ievērojami palielināta.


Lielas cerības uz sevi mājas laukumā lika Matīss Kligins, kurš joprojām mēģina aprast ar savu jauno hcp. (Par Ingaru neko neteiksim, bet ceram, ka Kepminsky šefpavārs drīzumā spēs "savākt gaļu"). Labi sāka arī Dāvis Nātriņš, iespējams, pirmo reizi karjerā izpildot birdie double trouble uzreiz pirmajās divās bedrēs. Viņam pievienojās arī Skotija Šeflera neoficiālais svinga treneris Jānis, the Jackson Step, Spalviņš. Tomēr kā jau tas bieži gadās - uz beigām ieskicējās pilnīgi citi pretendenti.


Tuvojoties pēdējām bedrītēm bija 5 kandidāti uz 1. vietas pārspēli, taču meistarības vai izturības trūkuma dēļ līdz 18. bedrītei šis samazinājās līdz 3. 18. bedrītē izpildot bogey Svens Dinsdorfs varēja vieglu garu pievienoties Laurim Mežsargam Reiņas trases pirtiņā (abiem -2), turpretim Edgara Zālīša birdie 17. bedrītē un PAR 18. bedrītē ļāva faniem saglabāt intrigu līdz pēdējam. Zālītim šis bija jau otrais playoff un kopumā RTM uzvarētāji šī gada sešos posmos ir tikuši noskaidroti četrās pārspēlēs..


Attiecīgi pārspēlē tūres rookijs Didzis Lukšis pret pieredzes bagāto opatu Edgaru Zālīti, kas bija tikpat negaidīti kā Ābola uppercuts tiesnešiem.

Emocijas sita augstu vilni un ar vienu pārspēles bedrīti nepietika. Abi pretendenti pirmajā pārspēlē uzrādija vienādu rezultātu. Tam sekoja otrā pārspēle. Taču Zālīša kunga pirmais sitiens autā pavēra jau pavisam plašu ceļu Didzim kļūt par RTM 6. posma uzvarētāju.


Par spīti bookmeikeru prognozēm tieši tā arī notika! Apsveicam Didzi ar pirmo uzvaru karjerā, jo īpaši tādēļ, ka šī uzvara uzvara ir apliecinājums, tam, kam "nopietni" golferi vairs netic - proti, treniņiem ziemā, simulatorā... Novēlam Didzim aprast ar jauno statusu, bet reizē arī atcerēties - pārsteigt tūres haizivis sēklī ir viegli pirmo reizi, nākamajā jau vajadzēs peldēt dziļāk.


118 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page