top of page

Scottish Grand Prix by Alan Deko

Iepriekšējā nedēļā lielākā daļa pasaules golfa fanu acu skatieni bija pievērsti Royal Liverpool notiekošajam šī gada pēdējam golfa meidžoram – The Open. Jāatzīst uzreiz – principā lieki. Sanāca “booring” turnīrs, kurā bez jebkādas intrigas 3 000 000 EUR savāca un “Champions golfer of the year” titulu ieguva pirms tam maz zināmais golferis Brian Harman..


Kas paralēli notika mūsmājās?! Kā paši skoti teiktu – uabhasach, boillsgeach, an- iochdmhor leth-mhothachail, ùpraideach, jo pateicoties Alan Deko galvenā skota Andra Keisela kunga ieviestajai tradīcijai – jau trešo gadu pēc kārtas visi RTM biedri varēja uzvilkt savu mīļāko prikidu – skotu svārkus, pie tam pamatā going commando style. Svētdien Milgrāvī bija viss – dūdas, bungas, uzkodas, skotu mucā noturētais, skotīgi laikapstākļi, drāma, spriedze, seksīgas balvas un līdzīgi kā the Open – lielākajai daļai no golfa sabiedrības vēl neiepazīts – jauns čempions!Turnīram bija reģistrējušies 39 spēlētāji. Drošāka un tālāka pirmā sitiena nodrošināšanai uz pirmā tee kā parasti atradās skotu bundzinieks un skotu dūdinieks, kuri radīja tādu kaujas decibelu, kurš bija dzirdams pat uz Ozo 5. bedres izsitiena. Atsevišķiem spēlētājiem tas palīdzēja, bet bija arī tādi, kuri, skotu kaujas skaņu uzbudināti, nespēja raidīt bumbiņu pāri sieviešu izsitieniem, vai arī nodevīgi bumbiņu raidīja mežā pa kreisi, kuros pat skotu Robins Huds negribētu iet iekšā, jo ir izsenis zināms, ka tur dzīvo negausīgais bumbiņu ēdājs MacMežinskis.
Viss iepriekš minētais bija radījis tādu pozitīvu sakāpinājumu, ka jau no pirmajām bedrēm bija skaidrs, ka, pirmkārt, uzvara posmā nav iespējama bez skotu svārkiem (neuzskaitīsim tos nolaidīgos spēlētājus, viņi paši zina, kuri tie bija, bet mums, protams, viss ir pierakstīts), jo jau iepriekšējo gadu posmi ir apliecinājuši, ka pareizi iegriežot skotu nacionālo simbolu golfa svinga laikā, svārki paātrina gurnu rotāciju un swinga ātrumu par +/- 10 km/h. Otrkārt, ar mazu mīnusu, iekļūt top 10 nebūs iespējams. Vienu brīdi puse no laukuma, kurā 2/3 no spēlētājiem ir ar single HCP, gāja labāk par savu HCP, bet turnīra rezultātu gala tabula liecina, ka pat ar -2 spēlētāji neiekļuva prize money listē..


Līdera lomu, jau no paša sākuma uzņēmās četri spēlētāji – Kaspars Freimanis, Kārlis Bulāns, Jānis Lasmanis un Valters Durevskis, pabeidzot frontu amplitūdā no -4 līdz -6 stroke netto. Pirmie divi pēc laba fronta nonāca pie klasiska secinājuma, ka labi nodomi, bet slikts vai vidēji slikts izpildījums back 9, dividendes nenes. Turpretim Lasmanis ar Durevski turpināja uguņot. Abiem svētdienas piromāniem centās turēt līdzi Krasts, Keisels, Pāvulāns un Vapne, tomēr tā pa īstam aizsniegties līdz tabulas augšgalam šiem skotu brīvības cīnītājiem neļāva izpildītie bogiji pēdējās bedrēs. Attiecīgi pirmajā vietā ar personal best – stroke 80 (stroke netto -7) no dzeltenajiem Jānis Lasmanis, otrajā vietā Valters Durevskis, bet trešajā posma saimnieks Andris Keisels.


Pēc spēles intervijā Jānis medijiem (acīmredzot jau pēc lielās uzvarētāja dziras piebeigšanas) bija vaļīgs: “Spēlēju golfu jau gandrīz 10 gadus, bet tikai šogad saņēmos pievienoties RTM tūrei, jo uzskatīju, ka ar smash radītāju, kas ir zemāks nekā manam 10 gadīgajam dēlam Jānim Jr. pie šiem puišiem man nebūs ko darīt. Sāku tūrē ar HCP 21,5, bet pēc astoņām spēlēm esmu jau hcp samazinājis par 10 sitieniem. Varu tikai izteikt nožēlu, ka to neizdarīju ātrāk un Alan Deko Buldogs goda vietā man par to tagad katru dienu atgādinās.. Tāpat vairs nekaunos, ka 13. bedrē situ ar dzelzi, kurš ir 2. garāks nekā pārējiem, jo arī Harmans nav nekāds long hiters.. Viss ir galvā un ar jūsu “tā sauktā Scratch spēlētāja” aizlienēto golfa pašiedvesmojošo literatūru, jūtu, ka drīz man nebūs sitiens arī Ozo 4. bedrē!”.


Hmm. Ko šeit vairs daudz piebilst? Tikai to, ka jaunā čempiona nākamie pretinieki – Didrihsons, Sangovičs, Pāvulāns, Spalviņš, Keņins un Co piekāpās Marselam Vapnem, kurš izcīnija Scottish Grand Prix stroke challange (74 golfa sitieni), un ir uzņēmis labu formu, kas, iespējams, saglabāsies līdz nedēļas nogalē gaidāmajam Golf Shootout by Vapne & Kenins trīs dienu pāru kausam Igaunijā. Vai tā būs, to mēs redzēsim jau pa visam drīz – pēc trešdienas tropu posma Maldives 65 Jūrmalā...


3 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page